Masáže


Klasická relaxační masáž

Masáže provádím v teple a tichu, resp.s klidnou relaxační hudbou, s klientem během masáže hovořím málo, spíše vůbec. Důvodem je maximální uvolnění mysli klienta a energetické provedení samotné masáže. Většinu klasických relaxačních masáží vedu intuitivně dle fyzických a psychických potřeb klienta, nicméně vycházím ze základních principů rekondiční masáže. Ty mají charakter osvěžení a regenerace organismu. Moje Certifikáty platí mimo oblast zdravotnictví, tzn. pokud máte zdravotní komplikace vyžadující zásah fyzioterapeuta, obraťte se prosím na něj.

Breussova masáž

Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř za použití třezalkového oleje a následného zábalu. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Breussova masáž je pomocná diagnostická technika a masážní metoda, která uvolňuje napětí okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. Páteř je po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy. Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu.

Aroma masáž

Vůně příznivě ovlivňují náš nervový systém a emoce, podporují imunitní systém a spouští ozdravný proces celého organismu. Aromaterapeutická masáž v sobě spojuje terapeutickou sílu doteku s vlastnostmi jednotlivých esenciálních olejů. Neocenitelné jsou v prevenci. Terapie se skládá ze dvou částí. První spočívá v konzultaci s klientem za účelem zjištění aktuálního fyzického i psychického stavu a následně ve výběru nejvhodnějšího a nejúčinnějšího oleje. Druhá část se již týká namíchání zvoleného oleje a samotné celkové masáže.

Marocká masáž arganovým olejem

Jedná se o zcela vyjímečnou masážní techniku, kdy se arganový olej nanáší pomocí navlhčených rukou a jemně se vtírá do pokožky. Masáž se provádí pomocí samotného arganového oleje či arganového oleje smíchaného s přírodními éterickými oleji nebo emulzemi, např.

Arganový olej s medem a NEROLI (pomerančový květ)
Arganový olej s medem a VŮNÍ ORIENTU

Zvláštností masáže je právě složení a vlastnosti arganového oleje pocházejícího z Maroka:

  • chrání pokožku před vysycháním a činí ji hebkou a vláčnou
  • zmírňuje proces stárnutí, vyhlazuje vrásky
  • výrazně napomáhá při léčbě lupenky, ekzémů a jiných onemocnění kůže
  • posiluje vlasy a nehty
  • napomáhá při problémech s akné
Hluboká relaxační masáž uvolňuje svalové a emoční napětí, bloky na energetických drahách a stimuluje nervový a lymfatický systém.

Indická masáž hlavy

Je jedna z nejdostupnějších masáží v přírodní regeneraci, dá se provádět vsedě, bez nároků na prostor či vybavení, např. oleje. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.

Reflexologie nohy

Je šetrná a účinná technika, která aktivuje přirozené léčebné síly organismu a přispívá k obnovení tělesné i duševní rovnováhy. Tělo se léčí samo - když dostane možnost. Terapií reflexních zón se vytvářejí základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí.

Pomocí jemné reflexní masáže a stlačováním příslušných bodů na chodidle se dokáže ulevit od bolesti, rozproudit tok energie v těle a celkově tak navodit pocit pohody a harmonie.


Absolvovala jsem I.stupeň Reiki.
Erotické masáže neprovádím.